تبلیغات
ازدواج سالم و پایدار - مباحث راهبردی6...
 
ازدواج سالم و پایدار
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : "خلیل"
پیوندها
نویسندگان
لینک های ویژه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کد حباب و قلب
سه شنبه 24 فروردین 1395 :: نویسنده : "خلیل"
مباحث راهبردی6
شناخت ویژگی های اخلاقی زوجین


     یکی از شگفتی های جهان آفرینش وجود تفاوت بین زن و مرد است. بیولوژیست ها و پژوهشگران پس از تحقیقات و بررسی های متعدد به این نتیجه رسیده اند که رفتارهای ذهنی و فکری زنان و مردان در پاره ای از صفات اصلی به صورت ذاتی با هم متفاوت بوده و تحت تأثیر جنسیت به صورت متفاوت از همدیگر عمل می کنند که عدم شناخت این ویزگی ها موجب ایجاد بسیاری از اختلافات و تنش ها در کانون خانواده می شود.
1 - زنان تشریفات را دوست دارند ولی مردان کمتر تشریفاتی هستند.
2 - زنان رابطه گرا بوده، تمایل به تماشا داشته و اجتماعی هستند ولی مردان این گونه نیستند.
3 - زنان نفوذ همسران خود را بیشتر و راحت تر می پذیرند و مردان در برابر نفوذ زنان از خود مقاومت نشان می دهند.
4 - ترس زنان بیشتر از خشم آنهاست ولی مردان بالعکس.
5 - زنان تحمّل بیشتری در مقابل رنج های جسمی و بدنی از خود نشان می دهند تا رنج ها و اذیت و آزارهای روحی ولی مردان بالعکس.
6 - زنان سراسر عشوه و نازند و مردان سراسر نیاز.
7 - زنان سعی دارن فرزندانشان با احساسات وعواطف راضی و راحت باشند، اما مردان راحتی و رضایت فرزندانشان را با پوششی از عقل و منطق می خواهند.
8 - زنان بیشتر سر و صدا، شلوغی و گفت و شنود را دوست دارند ولی مردان بیشتر سکوت و آرامش را دوست دارند.
9 - زنان گوینده خوبی و مردان شنونده خوبی هستند.
10 - بدون درخواست کمک اگر به زنی پیشنهاد کمک شود، او آن را علامت مهر و محبّت و عشق به خود می داند، ولی مرد این قضیه را نشانه ضعف و برای خود کسر شأن می داند. چون در نظر مرد پیشنهاد کمک به او به منزلۀ این است که قدرت انجام کاری که به عهده گرفته است را ندارد و لذا از این پیشنهاد آزرده خاطر شده و آن را نوعی توهین به خودش می داند و حتی ممکن است به این پیشنهاد اعتراض کرده و خشم خود را نشان دهد، چون تصور مرد این است که خودش می تواند از عهدۀ کارهایش برآید.
11 - در جریان زندگی زن بیشتر به گذشته توجه دارد و نیم نگاهی هم به آینده دارد ولی مردان بیشتر به آینده توجه نشان می دهند و گذشته را به راحتی فراموش می کنند.
12 - برای بیشتر زنان گفت و شنود و همدلی وسیلۀ ارتباط عاطفی و احساسی است و زن با زبانش می خواهد با همسرش ارتباط بر قرار کند ولی مرد دوست دارد به وسیلۀ اعضای بدنش با همسرش ارتباط بر قرار کند.
13 - زنان بیشتر از راه گوش و شنیدن ولی مردان بیشتر از راه بدن و لمس تحت تأثیر قرار می گیرند و محبت خود را بروز داده و احساسی می شوند.
14 - زنان جزئی نگر بوده و ماهرانه متوجّه آهنگ های ظریف صدا، علائم ظاهری،  حالت ها و تغییرهای ظاهری چهره شده و از این طریق به علایق، اندیشه ها و روحیات طرف مقابل به خوبی و سریع پی می برند ولی مردان کلی نگر بوده و به جزئیات زیاد توجه نمی کنند، لذا احساسات و هیجانات طرف مقابل را از چهره اش درک نمی کنند.
15 - در چهرۀ زنان هنگام گفت و گو حالت ترس، خشم، تعجّب، آرامش و اضطراب به خوبی قابل رؤیت است ولی مردان خونسرد بوده و چهرۀ آن ها دچار تغییرات زیادی نمی شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :

 
   

گالری عکس بازیگران سینما

کتابخانه الکترونیکی

قالب وبلاگ

گرافیک کامپیوتری opengl