تبلیغات
ازدواج سالم و پایدار - مطالب راهبردی3 « رابطۀ جنسی بهتر نتیجۀ معاشقۀ بیشتر »
ازدواج سالم و پایدار
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : "خلیل"
نویسندگان
مطالب راهبردی3
رابطۀ جنسی بهتر نتیجۀ معاشقۀ بیشتر


     در زندگی مشترک شاید بدترین و دردناک ترین حالت، از بین رفتن عشق، صفا، عاطفه و صمیمیّت بین زوجین باشد، چون در این صورت پیوند زناشوئی زن و شوهر فقط فیزیکی بوده و از ارتباط عاطفی، روحی و روانی هیچ خبری نخواهد بود و این مصیبتی است که از آن تعبیر به طلاق عاطفی می شود که متأسّفانه امروزه این گونه اتّفاقات در بعضی از زندگی ها مشهود است.

     وقتی که این حالت بین زوجین بوجود آمد باید احساس خطر نموده و به تَبَعِ آن جهت جلو گیری از ایجاد اختلاف، تنش و احیاناً طلاق به فکر چاره و درمان این ناهنجاری خانوادگی بود، چون در بسیاری از موارد وقتی زن از شوهر محبّت نمی بیند و شوهر نمی تواند ارتباط جنسی بر قرار کند این مشکلات ایجاد می شود، لذا برای متوقّف کردن این روند مُخرّب باید در راستای یک ارتباط مبتنی بر احترام به خواسته های یکدیگر تلاش کرد و ما در این فصل راهکارهای رابطۀ جنسی بهتر که نتیجۀ عشق و محبّت بیشتر و عمیق تر خواهد بود را اختصاراً بیان خواهیم کرد ولی قبل از بیان این راهکارها اجمالاً به تعریف رابطۀ جنسی و عشق، محبّت و صمیمیّت می پردازیم.

     رابطۀ جنسی: کلمۀ جنس در زبان لاتین به معنای بُرش و تقسیم میان مرد و زن است و مرتبط با فعّالیت های جنسی یا اندام های جنسی که در تولید مثل نقش دارند نیز به کار می رود.

     فعّالیت های جنسی به رفتارهای مختلف مانند میل جنسی، بر انگیختگی، اوج لذّت و رضایت جنسی گفته می شود، جنسیّت و تمایلات جنسی بر افکار، پوشش و رفتار ما در زندگی روزمرّه تأثیر گذار است و به عبارت دیگر تمایلات جنسی بخشی از شخصیّت ماست.

     عشق و صمیمیّت: عشق و صمیمیّت فقط هوس نیست بلکه چیزی بیش از هوس، تماس فیزیکی، بدنی و نزدیکی است، یعنی ارتباطی عاطفی است که سبب ایجاد و استحکام راطۀ زوجین می شود.

رابطۀ جنسی بهتر نتیجۀ معاشقۀ بیشتر

     1 - معاشقۀ قبل از عمل جنسی: ابراز محبّت و عشق زوجین به همدیگر زمینه ساز یک رابطه زناشوئی با صفا و ایدؤال است، حتّی مردهائی که دارای قوّۀ جنسی قدرتمندی هستند در هر زمان و مکانی ممکن است توانائی برقراری ارتباط جنسی را نداشته باشند، لذا زن ها باید با ابراز عشق و محبّت زمینه ساز برقراری رابطۀ جنسی رضایتمند و لذّت بخش باشند و با لطافت ها و ظرافت های رفتاری و زنانگیشان و نیز با عشق بازی خود بستر این چنین رابطۀ جنسی را فراهم و ارتباط عاطفیشان را تقویّت کنند.

     2 - نیاز شدید زن ها به معاشقه و عشق بازی، به ویژه قبل از عمل زناشوئی: در طول شبانه روز باید چندین بار مرد به همسرش ابراز عشق و محبّت کند، همسرش را در آغوش گرفته، او را زیاد ببوسد، مخصوصاً هنگام ورود به خانه و موقع رفتن از خانه، مطالب و متن های عاشقانۀ اینترنتی، پیامکی و تلفنی برایش ارسال کند و حتّی سر سفرۀ غذا دست در گردن همسرش کند و عاشقانه گاهی لقمۀ غذا در دهان همسرش بگذارد. چرا که عشق ورزیدن به همسر و محبّت به او می تواند به بخشی از ارتباط زناشوئی و جنسی تبدیل شود.

     3 - روابط روحی، روانی و عاطفی ضامن رابطۀ لذّت بخش جنسی:
مردها باید رفتارشان را طوری تنظیم کنند که ارتباط تنگاتنگی بین عشق و محبّت با رابطۀ جنسی برقرار شود، در این صورت زوجین از ارتباط جنسی فیما بین خودشان نهایت رضایتمندی و لذّبت بخشی را بدست خواهند آورد.

     در بسیاری از زندگی ها یکی دو سال آغاز زندگی به جهت وجود روابط عاطفی قوی، معقول و مورد قبول، روابط جنسی و زناشوئی عالی همراه با رضایتمندی و لذّت بخشی بین زوجین حاکم است، ولی متأسّفانه به مرور زمان رفته رفته این رابطۀ روحی، روانی، عاطفی و عشق و محبّت کم رنگ شده و روابط سرد و بی روح و صِرفاً فیزیکی جایگزین آن می شود که در این صورت زوجین هیچ لذّتی از روابط جنسی خود نمی برند و این ناکامی های جنسی و به اوج لذّت شهوانی نرسیدن ها در مواردی منجرّ به ایجاد اختلافات، تنش ها و مشاجرات خانوادگی می گردد.

    
تقویت روابط عاطفی و روحی روانی بین زوجین قطعاً می تواند رابطه جنسی و زناشوئی آن ها را نیز التایم بخشد و باعث شود که زن و شوهر در برنامه های جنسی و زناشوئی خودشان به اوج لذّت و رضایتمندی برسند و این مهم در استحکام کانون خانواده و نیز آرامش، صفا و مدیریت تربیتی فرزندان این چنین خانواده ای مطمئنّاً مأثّر خواهد بود.

     4 - عشق و محبّت کلید روابط جنسی لذّت بخش: اگر شوهرها به اندازۀ کافی به همسرانشان محبّت و عشق بورزند مشکلات روابط جنسی آن ها بر طرف و این روابط لذّت بخش خواهد شد. مرد باید به زمان، مکان و حالتی که در آن تصمیم به عمل زناشوئی دارد توجّه ویژه ای داشته باشد، به این معنا که برای روابط زناشوئی خود با همسرش بهترین مکان، بهترین زمان و بهترین حالت روحی روانی را باید انتخاب کند که نتیجۀ این مدیریّت رابطۀ جنسی مناسب و لذّت بخشی را به دنبال خواهد داشت. شوهر باید بداند و بفهمد که ابراز عشق و محبّت به همسر، بویژه قبل از عمل زناشوئی چقدر برای زن ارزشمند و مهمّ است و نیز بداند که دریافت عشق و محبّت از طرف شوهر برای زن بسیار لذّت بخش است.

     5 - درک تفاوت جنسی متقابل بین زوجین:
بسیاری از مردها فکر می کنند همسرانشان نیز مثل خودشان بدون نیاز به تحریک جنسی به اوج لذّت شهوانی و اُرگاسم می رسند، در حالی که معمولاً زن ها با معاشقه و فکر کردن به رابطۀ جنسی بیشتر از خود عمل جنسی نحریک می شوند ، لذا برای یک زن رابطۀ جنسی بیشتر از عمل جنسی، عملی روحی روانی است. مردهائی که از درک این تفاوت بین خود و همسرشان عاجزند نتیجتاً با مشکلات زیادی در مورد عمل جنسی و زناشوئیشان مواجه خواهند بود.

     و در نقطۀ مقابل اگر زنی از درک قدرت و میل جنسی شوهرش ناتوان باشد، شوهرش در بهترین و خوشبینانه ترین حالت سرخورده خواهد شد و در بدترین حالت ممکن است برای ارضاء و تخلیۀ شهوانی خود به دنبال زن دیگری باشد. اگر زوجین از درک این تفاوت جنسی بینشان عاجز و ناتوان بودند قطعاً با مشکلات زیادی در مورد روابط زناشوئیشات مواجه خواهند شد.

     6 - زن ها عمل جنسی را همراه با ابراز عشق و محبّت می پسندند:
زن ها معاشقه، محبّت و عشق بازی قبل و حین عمل جنسی و زناشوئی را می پسندند. پس اگر مرد بیاموزد که به همسرش عشق بورزد و به او محبّت کند بویژه  هنگام عمل جنسی، این عمل با معاشقه و مقدّمات طولانی عاشقانه همراه باشد و زن نیز یاد بگیرد که عاشقانه و با عشوه و ناز به اشتیاق مرد به نحو احسن پاسخ گوید، در این صورت زوجین به اوج لذّت جنسی و شهوانی و اُرگاسم خواهند رسید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
"خلیل"
جمعه 4 دی 1394
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
کد حباب و قلب
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ازدواج سالم و پایدار محفوظ است